Kontakt
Kontakt

Täname, teie kiri on edastatud!

Kirjuta meile oma juuste ja peanaha olukorrast või broneeri endale aeg meelepärasele uuringule, juukseravi- või juuksuriteenusele

Nimi


E-mail


Telefon


Kiri/mure/soovitud teenus, aeg


SAADA KIRI

Juuksepiiri taandumineJärjest enam on meie hulgas mehi, kellel juuksepiir on taandumas juba 20-ndates eluaastates. Enamikul neist meestest on tervislik seisund hea, sh hormonaalsed näitajad korras, kuid juuksepiiri taandumine jätkub sellest olenemata.

Kas tegemist on geneetilise juuste väljalangemisega? Juukseakadeemias tehtud juuksejuure uuringud on näidanud, et geneetilisele juukse väljalangemisele sarnast juuksekadu (meelekohtades juuksepiiri taganemine, pealael juuste hõrenemine)  põhjustavad mitmed teised tegurid, alates juustele vajalike vitamiinide ja mineraalide puudusest, ummistunud juuksepesadest lõpetades juuksesibulate (karvanääpsude) vaegfunktsioneerimise, juukserakkude kärbumisega, mikrovereringe häiretega.

Kui 20-30 aastat tagasi olid mehed vanuses 20-40 aastat tugevate ja elujõuliste juustega, siis tänapäeval tunnevad oma juuste olukorra pärast muret juba 20 aastased noormehed.

 

Levinud põhjused  - juuksesibulate vaegfunktsioneerimine

2012. aastal lõppes Soomes rahvusvahelise teadlastegrupi uuring (uuringu tulemused on avaldatud kõrgelt hinnatud publikatsioonis Cell Metabolism, 2012, 04.02), kus leiti, et näiteks elektromagnetkiirgus, tugevatoimelised ravimid, vajalike toitainete puudus, kui ka pikaajaline stress põhjustavad tüvirakkude passiivsust, mis omakorda põhjustab juuksesibulate funktsiooni langust. Tekib olukord, kus juukse kasvutsükkel lüheneb ja juuksekarv muutub ajapikku peenemaks. Sageli kaob ka värvipigment, tekivad nn “beebijuuksed”  ning edaspidi juuste kasv pidurdub täielikult. Seega ei ole juuste hõrenemine, juuste väljalangemine seotud ainult pärilikkuse või vanusega, vaid ka meid ümbritsevate kahjulike tegurite toimega.

Tänapäeval on võimalik läbi peanaha juuksesibulate tegevust uuesti aktiveerida kasutades selleks L-karnitiini ja oroothappe ühendit (BTB13). Tegemist on ainulaadse lahendusega, millel puuduvad kahjulikud kõrvalmõjud.

 

Hormonaalne düsbalanss

Järjest enam on avaldatud uuringuid, mis tõestavad, et hormonaalseid probleeme nii meestel kui naistel põhjustavad ksenoöstrogeenid – ftalaadid, parabeenid, bisefenool A. Need on keskkonnas esinevad kemikaalid, mis toimivad organismis sarnaselt naishormooni östrogeeniga. Neid kemikaale leidub šampoonides, kosmeetikatoodetes, plastpurkides, söögi- ja joogipakendites. Ühendid kinnituvad organismis ERR-γ-östrogeeni retseptorite külge, mille kaudu mõjutavad kogu organismi hormonaalsüsteemi.

 Dr Tiina Keldrima: „Uskumatult suur hulk plastühendeid keskkonnas võib olla üks märkimisväärne tegur, et rahvastiku hormonaalsete häirete esinemissagedus on plahvatuslikult kasvanud. Tasakaalutus ses suhtes ilmselt võibki olla üheks suureks teguriks rinnavähi, eesnäärmevähi, meeleolude vaheldumise, seksuaalse impotentsuse, sh juuste väljalangemise  ja tuhandete muude põhjuste tekitajaks. Suurenenud östrogeenide hulk teeb meestest vähem mehiseid mehi. Testosterooni tase on langenud 20% viimase sugupõlve ajal ja samaaegselt on langenud seemnerakkude hulk ja kvaliteet“.

 

Juustele vajalike toitainete puudus

On sage, et inimeste juuksed jäävad vajalike ainete puudusesse isegi siis, kui menüü on mitmekülgne. Kas ja millises hulgas on juukseid, mis jäävad toitainete puudusesse ning mida tuleks oma toidusedelis muuta, et juuksed saaksid vajalikud vitamiinid ja mineraalained kätte, seda saab teada juuksejuure uuringus.


Juuksejuured annavad infot nii kehas oleva hormonaalse tasakaalutuse, juuksesibulate vaegfunktsioneerimise, juustele vajalike toitainete puuduse, häiritud peanaha mikrovereringe, põletikuliste protsesside, parasiitide, ummistunud juuksepesade kohta.

Kõiki eelpool nimetatud põhjuseid, mille tõttu tekib juuste väljalangemine, juuksepiiri taandumine, on võimalik parandada, sh uute juuste kasvu aktiveerida nn looduslike meetodite abiga.

 SOOVIN REGISTREERIDA VASTUVÕTULE