Kontakt
Kontakt

Täname, teie kiri on edastatud!

Kirjuta meile oma juuste ja peanaha olukorrast või broneeri endale aeg meelepärasele uuringule, juukseravi- või juuksuriteenusele

Nimi


E-mail


Telefon


Kiri/mure/soovitud teenus, aeg


SAADA KIRI

Peanaha kõõmKõõm on tuttav probleem paljudele inimestele. Liigsel hulgal surnud naharakkude irdumine põhjustab sageli peanaha sügelemist ja valget või hallikat ketendust peanahal. Kõõm ei ole nakkav, kuid võib olla püsiva iseloomuga.

Enamasti on kõõm tingitud geneetilise eelsoodumusega haigusest: atoopilisest või seborroilisest dermatiidist, olles selle kergemaks vormiks. Nii kõõma kui seborroilise nahapõletiku tõenäoliseks põhjustajaks on pärmseen Malassezia furfur.

Olulist rolli mängib kõõma tekkes ka liiga sage juuste pesemine kahjulike aineid sisaldavate juuksehooldusvahenditega, põletikuline protsess juuksepesades, hormonaalne tasakaalutus, toitainete puudulikkus, stress.

Kõõma esnemine peanahal ei ole tühine probleem. Kui peanahk on lisaks ärritunud, põletikuline, siis on ka juuksejuure rakkude areng häiritud, mistõttu halvimal juhul saab lisaks alguse juuste väljalangemine.

Selleks, et teada saada, millest on kõõm tekkinud ja mida oleks vaja kõõmast vabanemiseks ette võtta on kõige parem lahendus peanaha uuring, kus koostöös Ida-Tallinna Keskhaigla laboriga selgitatakse välja kõõma tekke põhjused.

Tule peanaha uuringule.

Kui kõõm esineb koos juuksekaoga, soovitame tulla juuksejuure uuringule!SOOVIN REGISTREERIDA VASTUVÕTULE