Kontakt
Kontakt

Täname, teie kiri on edastatud!

Kirjuta meile oma juuste ja peanaha olukorrast või broneeri endale aeg meelepärasele uuringule, juukseravi- või juuksuriteenusele

Nimi


E-mail


Telefon


Kiri/mure/soovitud teenus, aeg


SAADA KIRI

Kiilanemine, DHTMeestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia

Nii mehed kui naised toodavad oma organismis testosterooni, ainult erinevates kogustes. Inimese organismis muutub meessuguhormoon testosteroon dihüdrotestosterooniks (DHT), mille kõrgenenud taseme toimel tekib juuste väljalangemine, kuna DHT kõrgem tase pärsib juuksesibula (folliikuli) tööd. 

Testosteroon vastutab nii meestel kui naistel järgmiste funktsioonide eest: 

  • Energia suurendamine
  • Eduvajaduse käivitamine
  • Suguiha õhutamine, seksuaalse rahulduse suurendamine
  • Juuksekasv
  • Lihasmassi suurenemine ja rasvkoe vähenemine
  • Parema vereringe soodustamine

Kahjuks hakkab kasutatava testosterooni hulk vähenema juba 20.- 30. eluaastast. Siiski ei pruugi vanusega väheneda mitte testosterooni tootmine, vaid vabalt ringleva (biosaadava) testosterooni hulk. Biosaadav testosteroon on see, mis saab avaldada hormonaalset efekti.

Nii naistel kui meestel muudetakse ligi 5% testosterooni dihüdrotestosterooniks (DHT), mis on 2-3 korda tugevama efektiga kui testosteroon. DHT on hormoon, mis soodustab karvakasvu piirkondades, kus me neid näha ei soovi (näiteks meestel seljal, kõrvades, naistel jalgadel) ning väljalangemist seal, kus me neid näha soovime (juuksed pealael). 

Juuksejuure uuringud on näidanud, et DHT on ainult üks paljudest teguritest, mis põhjustavad meestel juuste väljalangemist ja kiilanemist.

Kui seniajani on pärsitud DHT tootmist meestel spetsiaalse ravimiga (finasteriid tabletid), millel on kahjuks tugevad kõrvalmõjud meeste seksuaalsusele ja üldisele tervisele, siis järjest enam on aga hakatud otsima meetodeid DHT mõju peatamiseks ilma kahjulike kõrvalmõjudeta. Funktisonaalset meditsiini esindavad arstid soovitavad DHT mõju peatada teatud marjadega.

Meestüüpi kiilanemist on võimalik peatada ja uute juuste kasvu aktiveerida. Juuksejuure uuring annab täpsed vastused, kuidas seda teha maksimaalselt efektiivselt ja tulemuslikult.

Naistel võib samuti esineda meestüüpi juukseväljalangemist. Seejuures esineb naistel tavaliselt meestüüpi juustekadu alles pärast menopausi. Uuringud on näidanud, et sageli on naistel juuste väljalangemise põhjused hoopis milleski muus, näiteks madal rauavarude tase, kilpnäärme hormoonide tasakaalutus, lihaspinge ja stress, karvatõstjalihase spasmid, halb toitainete (sh toidulisandite) imendumine, halb mikrovereringe peanahas, põletikuline protsess juuksejuure pesades, jne. 

Saamaks teada, millised tegurid mõjutavad Sinu juuste olukorda ja kasvu, tule juuksejuure uuringule!

*Koostöös meie partnerlaboriga on võimalik teha kindlaks ka testosterooni, DHT, sisaldus veres.SOOVIN REGISTREERIDA VASTUVÕTULE