Kontakt
Kontakt

Täname, teie kiri on edastatud!

Kirjuta meile oma juuste ja peanaha olukorrast või broneeri endale aeg meelepärasele uuringule, juukseravi- või juuksuriteenusele

Nimi


E-mail


Telefon


Kiri/mure/soovitud teenus, aeg


SAADA KIRI

Artikkel "Mis mu juustel viga on"HELEN PERK

Kui sul on vedanud, ei vaja su juuksed suurt hooldamist. Piisab, kui pesed ja maskitad neid regulaarselt ning käid vahel juuksuris. Kui ei, pead muretsema nende katkemise, aeglase kasvu või äärmuslikul juhul peast langemise pärast.

Kahjuks pole ma kunagi enda juuste üle uhke olnud. Kuigi kasutan kõiksugu peeneid salongitooteid, on juuksed jätkuvalt nõrgad ja kergesti katkevad. Seetõttu ei kanna ma neid iial lahtiselt. Ikka ja jälle teen hommikuti endale krunni pähe. Kahtlustan, et peamiseks põhjuseks võib olla see, et värvin juukseid regulaarselt heledamaks.

Juus luubi alla

Abi saamiseks pöördun Juukseakadeemiasse, kus mind võtab juukseuurija Kerli Mägar nel­ jaks kuuks «jälgimise alla». Selgub tõsiasi, et tugevad ja terved juuksed on seotud nii peanaha kui ka meie üldise ter­ vise ja elujõuga. Kui nendega on kõik korras, kasvavad ka juuk­  sed paremini. «Sarnase võrdlu­ se saab tuua taimega – kui selle juured saavad mullast kergesti toitaineid, on lehed lopsakad ja elujõulised,» selgitab ta. Mulle tehakse esimene uuring. Selleks võetakse pea erinevatest piirkondadest mõned juuksekarvad ja pistetakse suurendamiseks mikroskoobi alla. Tuleb välja, et enamik juuri paistavad kidurad ja mu juuksekarv on nõrk ning katkeb kiiresti. Sellele lisandub veel kehv vereringe, märkimisväärne pinge peanahas ning ummistunud poorid ... Kohtumine lõpeb minu jaoks peavaluga, kuna soovituste hulk, mida tuleb järgneva nelja kuu jooksul jälgida, on väga pikk.

Esimene kuukõik-kõik on uus

Kerli mahitusel suundun pere­arsti juurde vereproove tegema. Kuna kaldun aneemiale, asun pärast tulemuse teada saamist taas rauapreparaate tarbima, sellele lisanduvad veel erine­ vad toidulisandid. Pean ka oma menüüd korrigeerima. Jätan
välja gluteeni ja rafineeritud suhkru ning vähendan piima­ toodete hulka. Samuti lisan enda igapäevasesse toitumis­ kavasse C vitamiinirikkad mar­jad. Muudatusi vajab ka kodune juuksehooldus. Kõik palavalt armastatud salongitooted vahetan mahedate vastu välja, kuna need sisaldavad liiga palju kahjulikke aineid. Selleks aga, et vabastada juuksed ja peanahk sinna ladestunud kemikaalidest, Milline muutus toimus juustes nelja kuuga:
 

Tulemuste ootel.

Kuigi kuu möödudes pole silmanähtavat muutust, annab vaheuuring lootust. Minu juuksesibulad paistavad kas­ vuvõimelisemad ja tugevamad, juuksepesad on ummistustest puhtamad ja hapnik pääseb juurteni välja. Teisel kuul avas­tan, et pead sasides jäävad mu näppude alla uued juuksepojad. Kontrollkäigul akadeemiasse selgub, et juuksesibul ja ­juur on jõulisemad, kasvuvõimeli­ semad ja mis peamine – vä­ henenud on tüütu pinge, mis juuksekarva pooma ja murdma kippus. Sellele aitas kaasa ka kuuajane laserravi. Ainsaks miinuseks on veidi ummistu­ ma kippuvad poorid, mis taas sügavpuhastamist vajavad. Küll aga innustavad positiivsed tu­lemused mind edasi tegutsema.

Võiduka lõpuni

Taas on käes juuksevärvimise aeg. Hinge tungib kartus, et kogu tehtud töö läheb aia taha. Seetõttu käin pärast juuksurit Kerli vastuvõtul. Ilmneb, et kuigi muutusi pole juustes ega peanahas, on juus muutunud keemilise töötlemise tagajärjel takuseks. Seetõttu lasen teha sügavpuhastava protseduuri, mis olukorda parandab. Küll aga saan viimases kontrollis kiita – juuksejuurte seisukord on tublisti muutunud. Ummis­tusi pole, pingeon alanenud ja uued juuresibulad tunduvalt elujõulisemad. Ega muud jäägi üle, kui et tuleb samal viisil jätkata. Ja mis peamine – ma tunnen end palju enesekindla­ malt! Mine tea, ehk jätan vahel isegi juuksed lahti.

Spetsialist Kerli Mägar eksperimendist:

«Juuksed on väga tundlikud kehas toimuvale. Seetõttu on juuksejuuri mikroskoobiga analüüsides võimalik näha juuste kasvu mõjutavaid tegureid, mida vereanalüüs või ükski teine uuringu meetod (ka peanaha vaatlus mikrokaameraga) välja ei too, kuid mis samuti mõjutavad juuste kasvu ja põhjustavad väljalangemist. Tegureid, mida mikroskoobi abiga tuvastada, on mitmeid – alates mikrovereringe olukorrast peanahas ja lõpetades põletikuliste protsessidega juuksepesades. Heleni puhul tulid tulemused kiiresti, kuna ta oli pühendunud eesmärgile. Vahekontrolle mikroskoobi abiga tehes oli näha, kuidas tema juuksejuured muutusid järjest tugevamaks ning kuidas aktiveerus uute ja tervemate juuste kasv.» teeb Kerli mulle esimeste nä­ dalate jooksul kolm puhastavat protseduuri. Lisaks käin korra ka Bemeri veresooneteraapias, mis aitab parandada mikro­ vereringet ja leevendada pinget kehas.

 SOOVIN REGISTREERIDA VASTUVÕTULE